top of page

Zaktualizowano: 19 lis 2020

Czy wiesz, że jeśli na co dzień odczuwasz lęk, strach, czy silny stres, to wyłączasz sobie możliwość do działania na 100%? Silne uczucia negatywne powodują, że nie masz dostępu do swoich zasobów, mocnych stron, wewnętrznej siły i gorzej radzisz sobie z trudnymi sytuacjami. Kryzys uruchamia lęk, to potęguje napięcie i ostatecznie nie możesz działać w pełni. Działasz tylko na 10%. By sobie poradzić z takim działaniem ważne jest, jak interpretujesz daną sytuację. Jeśli nauczysz się tworzyć nową interpretację rzeczywistości wówczas będziesz umiał radzić sobie z trudnymi zadaniami i sytuacjami, które Cię spotykają. Czyli musisz wyłapać swoje przekonania na temat rzeczywistości, które Ci nie służą.


np. Coś jest ze mną nie tak, bo sobie nie radzę z tą sytuacją.


Zadaj sobie pytanie:

  • Czy to założenie jest prawdziwe?

  • Czy w każdej sytuacji sobie nie radzę?

  • Jak możesz zmodyfikować to stwierdzenie, by było bardziej przyjazne dla Ciebie?








 
 
 

Zaktualizowano: 23 lis 2020


Na swojej drodze spotykam osoby, które są pełne przekonań na temat swoje niemocy lub słabości, albo że coś jest z nimi nie tak, że wymagają leczenia psychicznego. Te przekonania tkwią w nich tak głęboką, że czasami trudno im uwierzyć, że mają w sobie bardzo dużo mocy i zasobów. Psychologia pozytywna to nurt psychologiczny, który dostrzega w każdym człowieku potencjał. Wie, że człowiek ma moc do zmiany swoich nawyków myślowych, reakcji emocjonalnych oraz zachowań. Tylko sam musi w to mocno uwierzyć i tutaj przychodzi z pomocą coaching. Sesja coachingowa to rozmowa, w trakcie której coach zadaje pytania otwarte. Ich celem jest uczenie Cię patrzenia na siebie, swoje życie i cele w inny sposób, niż miało to miejsce dotychczas. W skrócie "uczysz się być wdzięczny" za to co masz, a to daje Ci siłę do kreatywności, miłości, odwagi.



 
 
 

W każdym obszarze naszego życia kierujemy swoją uwagę na to co chcemy lub nie chcemy np.


chcemy mniej stresu ✍️ chcemy relaksu = to samo


Jeśli nasza uwaga skierowana jest na to czego nie chcemy, to skupiamy się właśnie na stresie i jego objawach, czyli cała nasza energia skierowana jest na to, czego się obawiamy i tylko to dostrzegamy.


Jeśli nasza narracja zostanie zmieniona na to, co chcemy osiągnąć czyli np. być bardziej zrelaksowaną/ym. Wówczas uruchamiamy swoje zasoby, kreatywność, analityczne myślenie, czyli szukamy rozwiązań.

Dlatego w przestrzeni coachingowej wyobrażenie sobie siebie w stanie, który chcemy osiągnąć pozwala inaczej spojrzeć na siebie w sytuacji, w której chcemy być, a nie której chcemy unikać😀


Proste? Mam wrażenie, że aż za proste. To dlaczego tak rzadko po to sięgamy?


 
 
 
bottom of page