top of page

Samorozwój na własnych zasadach

Zaktualizowano: 21 kwi 2020


Mam wrażenie, że ostatnio z każdej strony zalewa mnie ogromna ilość materiałów na temat rozwoju osobistego i zawodowego, z gotową instrukcją obsługi. Wszyscy chcą pokazać i sprzedać super usługi, kalendarze i „cuda na kiju”, które mają nam pomóc w byciu bardziej wydajnym, zdyscyplinowanym i cudownym. Sprzedają nam receptę na szczęście, miłość i sukces. Obiecują nam większe zarobki i co najważniejsze lepsze życie.

Pytanie, w jakim kierunku to zmierza? Czy zależy im na naszym sukcesie, czy bardziej na naszej kasie, uwadze i poklasku? „Bo jeśli nie kupisz mojego kalendarza, książki lub nie udasz się na szkolenie albo nie skorzystasz z super nadmuchanego wsparcia, to trudno Ci będzie osiągnąć sukces”.

Jeżeli w odpowiedniej chwili nie złapiesz dystansu, to możesz zacząć wierzyć w to co oferują Ci inni. Dajesz sobie wmówić, że istnieje tylko jeden skuteczny sposób na osiągnięcie własnego szczęścia. I co dzieje się dalej? Kupujesz cudowne książki, kalendarze, chodzisz na spotkania motywacyjne i czekasz na cud. Po paru tygodniach, a może miesiącach widzisz, że w Twoim życiu nie ma obiecywanej zmiany. Widzisz osobę, która miała wielkie plany ale nie dała rady. Jesteś wściekły na siebie, bo Ci nie wyszło lub co gorsza, obarczasz winą wszystkich i wszystko dookoła...

A gdybyś spojrzał na siebie trochę inaczej i spróbował uczciwie odpowiedzieć na pytanie:

- na czym Ci tak naprawdę zależy?

Czy chcesz, by to inni mówili Ci jak pisać własną historię, czy może odważysz się pisać własną? Wiem co możesz pomyśleć, "zawsze popełniam te same błędy, nie umiem inaczej, taki już jestem". Powiem Ci po ciuchu, że umiesz, potrafisz i dasz radę ale gotowej instrukcji nie otrzymasz od nikogo. Tylko Ty możesz zmierzyć się sam ze sobą.

Natomiast jeśli w swoich poszukiwaniach zdecydujesz się na współpracę z coachem, to nie oczekuj od niego rad i gotowego planu działania. Nie obarczaj go odpowiedzialnością za brak działań i sukcesu. To zadanie musisz wykonać sam. Natomiast możesz być pewny, że on nie będzie Ci przeszkadzał w rozwinięciu skrzydeł.46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page