Jeśli masz pytania to zadzwoń, napisz lub umów się na spotkanie.

Jestem do Twojej dyspozycji.

tel. 607 710 797

kontakt@coachingopole.com

Ta strona należy do firmy Moniki Kwaśnik, NIP: 753 230 47 67

Czterolistna koniczyna

July 17, 2017

Chcę się z Wami podzielić moją przygodą z dzieciństwa. Nie pamiętam ile dokładnie miałam wtedy lat, może 6, a może 8. Pamiętam tylko tyle, że to wtedy postanowiłam znaleźć czterolistną koniczynę. Byłam przekonana, że jeśli ją znajdę to będę mieć szczęście i spełnią się moje wszystkie marzenia. Próbuję sobie przypomnieć co to były za marzenia, ale tylko podejrzewam, że chodziło o lalki, cukierki, lody, no i może piękne sukienki.

 

Jak to wyglądało?

 

Za każdym razem gdy byłam na podwórku i nie miałam się z kim bawić, siadałam na trawie i przeszukiwałam wielkie obszary trawnika pokryte koniczyną. Niestety żadnej czterolistnej koniczyny nie znajdowałam. Z biegiem czasu moja motywacja do poszukiwań była coraz słabsza, ale zawsze miałam w głowie swój cel „chce znaleźć czterolistną koniczynę”. Pamiętam, że nawet pogodziłam się z faktem, że jej nigdy nie znajdę, ale zawsze zerkałam z nadzieją na zielony trawnik.

 

Mając 23 lata wybrałam się wspólnie z najbliższymi na pieszą wędrówkę do Chatki Puchatka w Bieszczadach. Szłam szlakiem wspólnie z najbliższymi, spoglądałam na drzewa, krzewy jagód i kamienie. W pewnym momencie skierowałam swój wzrok na koniczynę rosnącą przy drodze, i jak to bywało wcześniej pomyślałam o mojej koniczynce.

 

I co...?

 

Zobaczyłam ją, nawet nie musiałam jej szukać, od razu ją dostrzegłam. Znalazłam ją w najmniej spodziewanym momencie i w miejscu, którego nigdy nie brałam pod uwagę.

 

Pamiętam, że w tamtej chwili czułam ogromną radość, którą bardzo otwarcie wyraziłam. Poczułam także wdzięczność, spokój oraz nabrałam zaufania do losu, że będzie dobrze.  

 

Czy mogłam się z tego doświadczenia czegoś nauczyć? Oczywiście. Warto wierzyć do końca i mieć nadzieje, że w końcu przyjdzie ten dobry moment, tylko musimy korzystać z każdej okazji, która spotyka nas w życiu.

 

Ciekawa jestem, co dla was jest czterolistną koniczyną i czy już ją znaleźliście?

 

Chętnie posłucham waszych historii.

Please reload

Ostatnie posty

July 11, 2017

Please reload

Dołącz do mnie